İptal ve İade Koşulları - GenelTedarik.com

İptal ve İade Koşulları

İPTAL

 

Lüks Aksesuar Genel Tedarik Necip HAYMANALI şirketi olarak, müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğumuz için sevkiyatı yapılmamış siparişlerinizi iptal etme hakkı tanıyoruz.

 

İADE

 

Siparişimdeki ürünü/ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

 

Sevkiyatta oluşabilecek ezilme, bozulma, kırılma gibi istenmeyen bir durum görüldüğü zaman, ürün ambalajı bozulmadan ve kargonun geldiği gün
ürün resminin çekilerek WhatsApp hattımıza ( +90 541 202 81 10 )  veya info@geneltedarik.com adresine iletilmesi gerekmektedir.

 

İade ettiğiniz ürünler iade şartlarına uyduğu takdirde, geri ödemeler ürün bize ulaştıktan sonraki 10 gün içerisinde iletilmektedir. Bundan sonraki süreci bankanızdan takip edebilirsiniz.

 

İade ürün/ürünlerinizi mutlaka iade sebebini bildiren bir not eki ve orijinal ambalajında ve faturanın aslı ile birlikte aşağıda belirtilen adrese gönderiniz.

 

Fatura Adresi : Altınşehir Mah. Mercan Sok. No: 3-5 , Ümraniye – İSTANBUL

 

İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir.

 

Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

 

385 Sayılı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği Uyarınca Yeni Uygulama

 

Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir.  Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.

 

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

  • İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
  • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilemez.
  • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
  • İade etmek istediğiniz ürün/ürünler ayıplı ise ürünü kargo görevlisi yanında kontrol ederek tutanak tutturmanız ve teslim almamanız gerekmektedir. Bu takdirde kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti alıcıya aittir.

Keyifli alışverişler dileriz.

 

GenelTedarik Online Alışveriş Ekibi